vПереклад відкриває багатогранність людства: 30 вересня − Міжнародний день перекладача

Щорічно 30 вересня відзначається Міжнародний день перекладача.

Міжнародна федерація перекладачів проводила святкування у цей день від часу заснування у 1953 році. У 1991 році було запропоновано відзначати День перекладача як міжнародний. Його проголосили члени Міжнародної Федерації перекладачів в день смерті Святого Ієроніма, який переклав Біблію на латинську мову, і вважається покровителем перекладачів.

Щороку Міжнародний день перекладача проходить під певним девізом, який відображає суть програми святкування і спрямований на розвиток міжкультурної спільноти.

«Переклад відкриває багатогранність людства» (Translation unveils the many faces of humanity) − девіз 2023 року.

Переклад усного мовлення або письмового тексту з однієї мови на іншу − це справжнє мистецтво, адже від точності і смислової цілісності перекладу залежить дуже багато.

Професія перекладача надзвичайно важлива, оскільки без перекладачів багато творів літератури та кіномистецтва, досягнення науки та техніки були б недоступні широкому загалу. Саме перекладачі допомагають людям із різних країн та континентів порозумітися, саме за їхньою допомогою укладають угоди президенти різних країн.

Міжнародний День перекладача − професійне свято людей цієї неймовірної професії, людей, які забезпечують взаєморозуміння між представниками різних народностей, підтримують гармонію спілкування і цілісність світосприйняття нашої цивілізації.

Черкаський державний технологічний університет доєднується до привітань на адресу факультету гуманітарних технологій, зокрема працівників кафедр прикладної лінгвістики та перекладу; іноземних мов та міжнародної комунікації; української мови та загального мовознавства, а також всіх, хто руйнує мовні бар’єри та дарує можливість спілкування й порозуміння!