Кафедра соціального забезпечення ЧДТУ у якості співорганізаторів долучилася до роботи Всеукраїнської конференції «Актуальні проблеми соціальної педагогіки та соціальної роботи»

12 жовтня 2023 року кафедра соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету у якості співорганізаторів долучилася до роботи традиційної Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні проблеми соціальної педагогіки та соціальної роботи», яка проходила на факультеті соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася докторка педагогічних наук, професорка, декан факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Оксана Кравченко.

Про створення центрів підтримки ветеранів у ЗВО розповіла кандидатка економічних наук, доцентка, завідувачка кафедри соціального забезпечення Черкаського державного технологічного університету Інна Журба.

Загалом, упродовж наукового заходу учасники, серед яких студенти усіх курсів спеціальності «Соціального забезпечення», розглянули теоретичні засади соціально-педагогічної діяльності та соціальної роботи; історію становлення і розвитку соціальної педагогіки та соціальної роботи; технологічний аспект підтримки особистості у складних життєвих обставинах; актуальні проблеми підготовки фахівців соціальної сфери; фінансове забезпечення соціального обслуговування населення.

Актуальність конференції викликана системними змінами в сучасному суспільстві, які вимагають підготовки висококваліфікованих фахівців у всіх сферах життєдіяльності людини, зокрема у галузі соціальної роботи.

Учасниками конференції стали представники закладів вищої освіти, закладів середньої освіти, закладів дошкільної освіти, закладів соціальної сфери: Черкаського державного технологічного університету, Криворізького державного педагогічного університету, Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Мукачівського державного університету, Рівненського державного гуманітарного університету, Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, Вінницького соціально-економічного інституту, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Тернопільського НВП Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» Миколаївського інституту розвитку людини.

Учасники мали нагоду у колі однодумців обговорити низку важливих питань, зокрема про діяльність центрів підтримки ветеранів, про підготовку молодіжних працівників, питання технологізації, про профілактику посттравматичного стресового розладу тощо.

За результатами роботи конференції було укладено збірник тез та програму конференції.

Співорганізаторами конференції виступили: Черкаський державний технологічний університет, Рівненський державний гуманітарний університет, Харківська гуманітарно-педагогічна академія, Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради.