Дизайнери ЧДТУ відвідали авторську екскурсію народної художниці України Оксани Одайник

13 жовтня 2023 року студенти кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету разом із завідувачкою кафедри, докторкою мистецтвознавства, професоркою Інною Яковець завітали на відкриття культурно-мистецького проєкту «Світ Оксани Одайник», який презентує дирекція художніх виставок України у партнерстві з Черкаським художнім музеєм.

Мистецький доробок народної художниці України Оксани Одайник за 50 років творчості налічує понад 1500 живописних творів та широке міжнародне визнання.

Після офіційного відкриття експозиції відвідувачі мали нагоду поспілкуватися з авторкою самобутніх творів, пізнати особливість її світогляду, філософського бачення, що знаходить відображення в її роботах.

– Найкраще передати свої задуми, пояснити сенси, поділитися емоціями може лише автор мистецьких творів і таке спілкування дуже важливе для студентів, адже у студентів-дизайнерів переважає візуальне та чуттєво-емоційне сприйняття мистецтва. Зараз всі успішні мистецькі проєкти спрямовані на діалог між автором та глядачем, а сучасні музеї будують новий простір взаємодії з відвідувачами, адаптуючи нові візуально-інформаційні стратегії для їхнього зацікавлення. Живий діалог молоді з митцями підкреслює цінність сучасного художнього твору, – зазначила завідувачка кафедри дизайну Інна Яковець.

Цикл картин Оксани Одайник, що створюється нині, безпосередньо під час війни в Україні, постійно поповнюється новими роботами, перетворюючи почуття мисткині в художні образи.