Дизайнери ЧДТУ долучилися до створення «Парку трофейної техніки» у Черкасах

1 жовтня 2023 року у парку Перемоги відбулося відкриття «Парку трофейної техніки», яке приурочили до Дня захисників і захисниць України і Дня територіальної оборони України.

За словами організаторів, виставка пошкодженої ворожої техніки демонструє незламність духу українських воїнів, їх потужну, професійну силу, яка здатна перетворити на купу металобрухту будь-яку ворожу зброю.

На локації «Мистецтво переможе», до створення якої долучилися студенти та викладачі кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету, представлені розписані протитанкові оборонні конструкції. Символічними візерунками, під творчим очільництвом старшої викладачки кафедри дизайну Олени Галицької та художнім консультуванням старшого викладача Івана Суржикова, метал прикрашали першокурсники групи ДЗ-33 освітньої програми «Промисловий дизайн»: Анастасія Авраменко, Антоніна Андрущак, Людмила Болдуженко, Артур Будовських, Артем Горло, Анна Демяненко, Катерина Заяць, Марія Косян, Вікторія  Лавріненко, Софія Логінова, Марія Овчаренко, Володимир Сайко, Юрій Філімонов, Володимир Черкащенко, Олександра Шандурська, Анна Носенко з кураторкою Мариною Ткаченко; студентки-дизайнерки групи ДЗ-01 освітньої програми  «Графічний дизайн»: Лілія Іваній, Леся Тарахтій, Анна Корнієнко та викладачка Вікторія Кудревич

– Зображення розпису поєднує символи «ружі», «захисту», «нескінченної лінії життя», «сонця», «добробуту», «дубового листя» та інших, що часто зустрічаються в традиційній українській орнаментиці. Таким чином ми прагнули поєднати призначення конструкції захищати Україну від військової агресії та від знищення культурних цінностей. У роботах свідомо посилено контраст між потворністю військової техніки окупантів, яка несла смерть, і розписаними конструкціями їжаків, які захищають життя, – зазначила старша викладачка кафедри дизайну ЧДТУ Олена Галицька.

Експозицію створили за ініціативою Черкаської обласної військової адміністрації в партнерстві з Черкаською міською радою за підтримки Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.

«Парк трофейної техніки» поступово поповнюватиметься новими експонатами.